Czy dziecko również może być „przepracowane”?

Jak donosi Rzeczpospolita.pl wśród grupy 500 rodziców dzieci w wieku 4-7 lat przeprowadzono badania, których calem było sprawdzenie ilości zajęć w ciągu tygodnia. Jak się okazało, nawet tak małe dzieci mogą być za bardzo obciążone zajęciami i innymi zadaniami. Około połowa respondentów wskazała, że dzieci uczęszczają m.in. dodatkowe zajęcia, których liczba godzin waha się od 4 do 7 tygodniowo, z kolei co ósmy rodzic uważa, że liczba ta przekracza 8 godzin. Uczniowie odrabiają zadania domowe, nad którymi spędzają średnio 4,5 godziny tygodniowo. Dodatkowo niejednokrotnie uczęszczają na zajęcia sportowe, językowe czy artystyczne. Więcej na ten temat przeczytacie Państwo w artykułach G. Zawadki „Zapracowany i zestresowany jak przedszkolak”  oraz „Dziecko nie może być zapracowane jak górnik” z 27.01.2019 r.