Kadra dydaktyczna, z którą współpracuje Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Humanitas to wysokiej klasy specjaliści – wykładowcy i trenerzy – profesjonaliści i praktycy z wieloletnim doświadczeniem, którzy niejednokrotnie współpracowali z organem prowadzącym ODN – Wyższą Szkołą Humanitas. Osoby te posiadają wiedzę merytoryczną, bogate doświadczenie zawodowe w pracy z uczniami, doświadczenie w zakresie prowadzenia i realizacji szkoleń, a także szeroki wachlarz kompetencji i umiejętności dydaktycznych. Wśród współpracujących z nami trenerami są m. in. pedagodzy, pedagodzy specjalni, socjolodzy, fizjoterapeuci, pracownicy oświaty, psychologowie, prawnicy, doświadczeni menedżerowie, praktycy życia gospodarczego, a także specjaliści ds. promocji i reklamy. Nasi Trenerzy dbając o wszechstronny rozwój uczestników szkoleń i warsztatów nieustannie podwyższają swoje kompetencje zawodowe, aby odpowiedzieć na ich potrzeby i oczekiwania.