LEKCJE RÓWNIEŻ W SOBOTY?

Na początku roku w mediach pojawiła się informacja o projekcie rozporządzenia w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli zakładającego możliwość prowadzenia obowiązkowych zajęć szkolnych w soboty. Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej opublikowano jednakże informację, zgodnie z którą news, który pojawił się w mediach miał na celu jedynie dezinformację rodziców, nauczycieli i dzieci. Ministerstwo podkreśliło, że przepis dotyczący możliwości prowadzenia obowiązkowych zajęć w soboty widnieje w obowiązujących aktach prawnych od bardzo dawna, jednakże obecnie trwają prace legislacyjne zmierzające do „uporządkowania prawa”. Więcej na ten temat przeczytacie Państwo na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej.