Site Loader

Ogólnopolska Konferencja „Kompetencje Przyszłości – Eksperci Programowania na Start”

Już 4 czerwca w siedzibie Wyższej Szkoły Humanitas odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Kompetencje Przyszłości – Eksperci Programowania na Start”. Konferencja ta organizowana jest przez Instytut Innowacyjnej Edukacji WSH we współpracy z Fundacją Media 3.0. oraz Stowarzyszeniem „KISS”.

Podczas wydarzenia uczestnicy będą poszukiwali odpowiedzi na pytania: Jak powinna wyglądać współczesna dydaktyka szkolna, aby uczniowie mieli szansę w szkole wykształcić kompetencje niezbędne do funkcjonowania w cyfrowej rzeczywistości? W jaki sposób zapobiegać marginalizacji oraz wykluczeniu cyfrowemu i jednocześnie zadbać o rozwój talentów naszych uczniów? W jaki sposób uczyć świadomego i bezpiecznego funkcjonowania w cyberświecie? Na te i inne ważne pytania wspólnie będziemy poszukiwali odpowiedzi.

Do dyskusji nad powyższymi problemami zaproszeni zostali specjaliści, naukowcy oraz praktycy, nauczyciele i trenerzy, który podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem.

Konferencja została objęta patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej, Śląskiego Kuratora Oświaty, Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji.

Więcej na temat wydarzenia przeczytacie Państwo na stronie internetowej Wyższej Szkoły Humanitas.

Rejestracja na Konferencję rozpoczyna się już 7 maja 2019 roku.

Autor wpisu: Magdalena Sobas