Czy świetlica szkolna jest dobrym miejscem do spędzania przez dziecko czasu do lekcjach?

Fundacja Orange opublikowała wyniki badania ilościowego i jakościowego pn.: „Rola szkolnej świetlicy i zajęcia świetlicowe dla dzieci w opinii rodziców”.
Jak się okazuje ponad 80% rodziców dobrze ocenia świetlicę szkolną swojego dziecka, ceni to miejsce za to, że jest otwarte w dogodnych dla nich godzinach, czy uważa, że wychowawcy są zaangażowani w swoją pracę. Świetlice szkolne doceniają najbardziej rodzice wychowujący troje dzieci oraz rodzice dzieci, które uczęszczają do szkół niepublicznych. Podkreślają jednak, że są nadal istnieją obszary, które wymagają poprawy w zakresie funkcjonowania świetlic – m.in. infrastruktury, wyposażenia, sprzętu do nauki i zabawy, organizacji czasu, czy stosowaniu nowoczesnych narzędzi i technologii w pracy z dziećmi. Więcej na ten temat możecie Państwo przeczytać na stronie internetowej Fundacji Orange.