Szkoła to jedno z najważniejszych miejsc w życiu uczniów. Spędzają  w niej bardzo dużo czasu, można by rzec, że jest doniosłą częścią ich życia. Szkoła powinna aktywnie wspierać rozwój uczniów – w sposób zorganizowany i systematyczny. Ludzie, nie tylko młodzi, najlepiej i najszybciej uczą się w działaniu. Efektywna szkoła organizuje aktywności uczniów – zarówno naukową, społeczną, kulturalną, jak i sportową. Każda szkoła powinna być miejscem, gdzie uczeń może znaleźć ofertę odpowiadającą swoim potrzebom i  zainteresowaniom. Szkoła powinna również wspierać i doceniać samodzielne inicjatywy uczniów, zarówno te powstające w trakcie zajęć lekcyjnych, jak i poza nimi. Powinna uczyć młodych ludzi praktycznych umiejętności, które Ci wykorzystają w dorosłym życiu. Szkoła zaś to nauczyciele – ich osobowości, zainteresowania, warsztat pracy. To oni są bezpośrednimi „nosicielami” rozwijających się w uczniach pasji. To właśnie oni mogą spowodować, że nudne zajęcia przeistoczą się w prawdziwie fascynującą przygodę, którą być może niejeden uczeń postanowi kontynuować jako element swojego zawodowego życia.

Serdecznie zapraszamy na warsztaty dla nauczycieli, które odbędą się w dniu 11 lutego 2020 w godzinach 15.30 – 18.15 w Wyższej Szkole Humanitas

„INNOWACJE W NAUCZANIU”

Pomysły na wykorzystanie w pracy z uczniami – Minecraft, tablica multimedialna, mata edukacyjna.

Szczegóły zgłoszenia na stronie

Autor wpisu: Marta Jurczyk