,,Rozwój myślenia społecznego i emocjonalności uczniów ze spektrum autyzmu i zespołem Aspergera – chcę wiedzieć jak je zapewnić w mojej placówce’’

22 listopada 2018 r.

To dla ODN Humanitas pierwsza, a dla Działu Szkoleń WSH  – VIII konferencja z cyklu „Dyrektor Liderem”. Począwszy od listopada 2018, ODN Humanitas przejęła od WSH realizację tego cyklu konferencji – skierowanego przede wszystkim do dyrektorów placówek edukacyjnych oraz organów prowadzących w miastach i gminach woj. śląskiego i małopolskiego.

W dniu 22.11.2018 r. w konferencji uczestniczyło ponad 200 osób, a wśród nich m.in. dyrektorzy placówek edukacyjnych, nauczyciele, rodzice dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz studenci pedagogiki i psychologii WSH.

Swoją obecnością na Konferencji zaszczycił nas Pan Zbigniew Byszewski – I Wiceprezydent Sosnowca, który skierował do obecnych na auli wiele ciepłych słów.
Konferencja została zaplanowana w formie czterech paneli dyskusyjnych. Do udziału w poszczególnych panelach zaproszeni zostali praktycy w dziedzinie autyzmu, diagnozowania, wczesnego wspomagania, terapii, nauczania uczniów ze spektrum w przedszkolu, szkole, placówce specjalnej, pracy z rodzicami i nauczycielami.

Konferencja odbyła się pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka, Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Fundacji Synapsis .
Wydarzenie zostało objęte patronatami również przez Prezydentów miast: Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Siemianowic Śląskich, Będzina oraz Piekar Śląskich.

Do obejrzenia galerii zdjęć z Konferencji zapraszamy Państwa na stronę humanitas.edu.pl